Каузи

Задачите, по които ще работим през следващите две години:

1. Легитимиране на домашното образование
2. Разясняване ползите от касовите бележки и билетите
3. Повишаване чистотата в селата (ограничаване на незаконните сметища)
4. Въвеждане на електронно гласуване
5. Хранене със здрава храна
6. Повишаване чистотата в училищните тоалетни
7. Отпадане на повечето разрешителни и лицензионни режими в държавата
8. Сателитен интернет за всяко село без 3G покритие или кабелен интернет
9. Ефективен контрол върху напрежението на тока
10. Избор на собствен кмет и за села под 500 жители
11. Прибиране на бездомните кучета от селата.
12. Законодателни промени в посока задължаване работодателите да разрешават работа дистанционно за постоянно, когато естеството на работата не изисква присъствие в офиса-всички съпорт-работи и много други.
13. Компютъризиране на полицията (спиране на бумащината), заработване на полицията (като ти откраднат буса да не ти викат, че няма и да ти го търсят).

1.        Разрешавне на образование на малки деца вкъщи.
Проблем: Образованието в училищата е насочено към формиране на консуматори. Учителите са зле мотивирани да се грижат за психическото и интелектуалното развитие на децата, а и качествените учители са почти на привършване. Не се набляга на дарбите и потребностите. Учат се глупости (баластри). Не се обръща внимание на стойностното поради липса на време и нужда да се галопира през учебното съдържание. Мръсни тоалетни. Агресия между децата-незаинтересованост от родители и учители, както и неспособност за справяне с този проблем по природа.
Решение: домашно образование за родителите, които смятат, че могат да си го позволят-или чрез професионални учители, или от самите родители. Допускане на чужди (други) методики и програми.
2.       Разясняване ползите от касовите бележки и билетите.
Проблем: а) билети
1-При катастрофа пострадалите нямат право на обезщетение, ако не представят билет, т.е. води до разходи. 2-превозвачите не отчитат приходи, държавната хазна губи постъпления. Защо работниците да не могат да се спасят от внасяне на данък, а частните превозвачи да могат?
Решение: Раздаване на пътуващите на мини-брошури.
б) касови бележки
Проблем: държавната хазна губи приходи.
3.       Повишаване чистотата в селата (ограничаване на незаконните сметища)
Проблем: Грозно е. Хората плащат данък сгради и смет, а не се възползват. Отблъскват се потенциални туристи, а  с това и потенциални приходи, включително и за общините.
Решение: Срещи със селските кметове и връчването им на искане за тяхното съдействие. Иска се думата им, че ще помагат. Актът се снима и се разпространява. За целта се използва голям плакат.
4.       Въвеждане на електронно гласуване
Проблем: Много хора не гласуват, защото ги мързи да излязат специално (то трябва да сае обличаш, къпеш, срешеш, намериш подходящи обувки) до училището, но много биха гласували, ако тия препятствия ги нямаше. Улеснява и живеещите в чужбина.
Решение: Подписка за референдум за електронно гласуване, и то с кратък срок на реализация.
5.       Хранене със здрава храна
Проблем: храната от магазините е пълна с Е-та-консерванти, стабилизатори, както и с нитрати, пестициди и хербециди. Освен това се съчетават храните неправилно.
Решение: Апел към хората да купуват храни от селски производители, които ги произвеждат чисти, или направо да заживяват на село.
6.       Повишаване чистотата в училищните тоалетни.
Проблем: Поради гнусотията в тоалетните децата масово се стискат и отбягват да ходят до тоалетна през целия учебен ден. Това води до болести на пикочния мехур и бъбреците (доц. Анелия Буева).
Решение: Провеждане на импровизирани анкети в училищата и публикуване на резултатите, като на тази база се изисква от съответната институция спешно да оправи състоянието.
7.       Отпадане на повечето разрешителни и лицензионни режими в държавата
Проблем: Ако искаш да вършиш дадена икономическа дейност, трябва първом да събереш една кошница документи. Това напрактика те обезсърчава.
Решение: Повдигане на проблема.
8.       Сателитен интернет за всяко село без 3G покритие или кабелен интернет
Проблем: няма интернет. Не могат да живеят млади хора. Не се използва ресурсът чист въздух, земя и се пречи на номер 5.
Решение: Повдигане на проблема. Подписка от хора от села, както и от градове.
9.       Ефективен контрол върху напрежението на тока
Проблем: Напрежението е ниско, което изисква по-дълго време работа на уреда (напр. бойлер). Това пък резултира в по-големи сметки.
Решение: Повдигане на проблема. След събиране на голям брой последователи срещи с управленията на големите ЕРП-та и връчването им на това изискване. Снимки и прочие.
10.   Избор на собствен кмет и за села под 500 жители
Проблем: Невъзможност за провеждане на собствена политика, за подкрепа на някакви местни инициативи, тъй като в много случаи са твърде малко жителите, които подкрепят даден назначен кметски наместник, поради което той не може да налага политики. Липса на аргументи за обратното.
Решение: Анкета с хората от селата. Подписка.
11.   Прибиране на бездомните кучета от селата, както и на овчарските.
Проблем: поради наличието на безстопанствени кучета деца и жени се страхуват да излизат навън, да се разхождат сред природата, да карат колело.
Решение: Анкета и връчване на резултатите и искането на кметските наместници и общинските кметове, като се позовава на Закона (справка в сайта на общ. Средец).

12.   Законодателни промени в посока задължаване работодателите да разрешават работа дистанционно за постоянно, когато естеството на работата не изисква присъствие в офиса-всички съпорт-работи и много други.
Проблем: София се пренасели. Има много хора, които искат да живеят на село, но не могат, защото се иска от тях да присъстват в офис, макар работата да може да се върши, ако има интернет и IP телефон. Това ще направи възможна и работата от всякъде по принцип.
Решение: Анкета. Подписка.

Няма коментари:

Публикуване на коментар